Biografier

Børge Brende


Født: 25.09.1965
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1989-93 2. suppleant Sør-Trøndelag fylke Økonomisjef i Brende-entreprenør AS Høyre
1993-97 1. suppleant Sør-Trøndelag fylke Kommunalråd Høyre
1997-01 3. representant Sør-Trøndelag fylke Kommunalråd Høyre
2001-05 2. representant Sør-Trøndelag fylke Cand.mag Høyre
2005-09 4. representant Sør-Trøndelag fylke Generalsekretær i Norges Røde Kors; Managing Director i World Economic Forum (WEF) Høyre
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Miljøverndepartementet 19.10.2001 - 17.06.2004
Statsråd Nærings- og handelsdepartementet 18.06.2004 - 16.10.2005
Utenriksminister Utenriksdepartementet 16.10.2013 - 20.10.2017