Biografier

Hill-Marta Solberg


Født: 12.11.1951
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1993-97 3. representant Nordland fylke Statsråd Arbeiderpartiet
1997-01 1. representant Nordland fylke Statsråd, stortingsrepresentant Arbeiderpartiet
2001-05 1. representant Nordland fylke Adjunkt Arbeiderpartiet
2005-09 1. representant Nordland fylke Fylkesmann i Nordland Arbeiderpartiet
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Sosialminister Sosial- og helsedepartementet 24.01.1994 - 24.10.1996
Sosialminister Sosial- og helsedepartementet 25.10.1996 - 16.10.1997