Biografier

Kaare Fostervold


Født: 03.12.1891
Død: 06.07.1981
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1945-49 2. representant Ålesund, Molde, Kristiansund Kringkastingssjef; Rektor ved Ålesund offentlige høyere almenskole Arbeiderpartiet
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Kirke- og undervisningsdepartementet 25.06.1945 - 04.11.1945
Statsråd Kirke- og undervisningsdepartementet 05.11.1945 - 27.06.1948