Biografier

Alv Jakob Fostervoll


Født: 20.01.1932
Død: 15.06.2015
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1969-73 1. representant Møre og Romsdal fylke Skolestyrer ved Gomalandet skole; Utskrevet og vernepliktig offiser Arbeiderpartiet
1973-77 1. representant Møre og Romsdal fylke Fylkesmann i Møre og Romsdal; Skolestyrer ved Gomalandet skole; Utskrevet og vernepliktig offiser Arbeiderpartiet
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Forsvarsdepartementet 17.03.1971 - 17.10.1972
Statsråd Forsvarsdepartementet 16.10.1973 - 14.01.1976