Biografier

Oskar Ingemann Øksnes


Født: 11.04.1921
Død: 27.03.1999
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1961-65 3. suppleant Nord-Trøndelag fylke Fylkesagronom Nord-Trøndelag; Fylkeslandbrukssjef Møre og Romsdal Arbeiderpartiet
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Landbruksdepartementet 15.01.1976 - 03.02.1981
Statsråd Landbruksdepartementet 04.02.1981 - 13.10.1981
Statssekretærsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statssekretær Landbruksdepartementet 01.06.1964 - 11.10.1965