Biografier

Lars Samuel Myhrer Evensen


Født: 12.11.1896
Død: 19.01.1969
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1953-57 9. representant Oslo Fylkesmann i Vest-Agder Arbeiderpartiet
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Departementet for utenrikske saker, handel, sjøfart og industri 25.06.1945 - 04.11.1945
Statsråd Industri-, håndverk- og skipsfartsdepartementet 05.11.1945 - 18.11.1951
Statsråd Industri-, håndverk- og skipsfartsdepartementet 19.11.1951 - 01.11.1953