Biografier

Egil Endresen


Født: 28.04.1920
Død: 10.05.1992
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1965-69 8. representant Rogaland fylke Direktør for Turisttrafikkomiteen for Stavanger og Rogaland Høyre
1969-73 3. representant Rogaland fylke Sorenskriver i Holt Høyre
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Justis- og politidepartementet 03.10.1970 - 16.03.1971