Biografier

Herman Wedel-Jarlsberg


Født: 21.09.1779
Død: 27.08.1840
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
Overordentlig storting 1814 1. representant Jarlsberg Grevskab Grev
Riksforsamlingen 1814 1. representant Jarlsbergs Grevskap Grev
1824-26 1. representant Jarlsberg og Laurviks amt Tidl. statsraad
1827-29 1. representant Jarlsberg og Laurviks Amt Tidl. statsraad
1830-32 1. representant Jarlsberg og Laurviks amt Tidl. statsraad
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd 5. departement for finans, handels og tollfaget 18.11.1814 - 30.09.1816
Statsråd 4. departement for indre anliggender, kameralvesenet og økonomien 01.04.1816 - 30.09.1816
Statsråd 5. departement for finans, handels og tollfaget 01.10.1816 - 31.10.1818
Statsråd 4. departement for indre anliggender, kameralvesenet og økonomien 01.10.1816 - 30.04.1817
Statsråd Finans- og tolldepartementet 01.11.1818 - 02.10.1822
Stattholder 19.09.1836 - 26.08.1840