Biografier

Elias Sunde


Født: 02.10.1851
Død: 02.07.1910
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1895-97 4. representant Kristiania, Hønefoss og Kongsvinger Grosserer Venstre
1898-00 1. representant Kristiania, Hønefoss og Kongsvinger Grosserer Venstre
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Finans- og tolldepartementet 17.02.1898 - 30.04.1900
Statsråd Statsrådsavdelingen i Stockholm 01.05.1900 - 31.05.1900
Statsråd Finans- og tolldepartementet 01.06.1901 - 20.04.1902
Statsråd Finans- og tolldepartementet 21.04.1902 - 31.05.1903
Statsråd Statsrådsavdelingen i Stockholm 01.06.1903 - 21.10.1903