Biografier

Emil Stang


Født: 14.06.1834
Død: 04.07.1912
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1883-85 1. representant Kristiania, Hønefoss og Kongsvinger Høiesteretsadvokat Høyre
1886-88 1. representant Kristiania, Hønefoss og Kongsvinger Høiesteretsadvokat Høyre
1889-91 1. representant Kristiania, Hønefoss og Kongsvinger Høiesteretsadvokat Høyre
1892-94 2. representant Kristiania, Hønefoss og Kongsvinger Fhv. Statsminister Høyre
1898-00 1. representant Fredrikshald Lagmand Høyre
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Revisjonsdepartementet 13.07.1889 - 05.03.1891
Statsminister 13.07.1889 - 05.03.1891
Statsminister 02.05.1893 - 13.10.1895
Statsråd Revisjonsdepartementet 02.05.1893 - 31.08.1894
Statsråd Kirke- og undervisningsdepartementet 01.04.1895 - 13.10.1895