Biografier

Christian Homann Schweigaard


Født: 14.10.1838
Død: 24.03.1899
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1886-88 1. representant Holmestrand Høiesteretsadvokat Høyre
1889-91 1. representant Holmestrand Høiesteretsadvokat Høyre
1892-94 1. representant Holmestrand Høiesteretsadvokat Høyre
1895-97 1. representant Holmestrand Høiesteretsadvokat Høyre
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Revisjonsdepartementet 22.12.1880 - 15.09.1881
Statsråd Revisjonsdepartementet 26.09.1881 - 31.08.1882
Statsråd Justis- og politidepartementet 26.09.1881 - 31.10.1881
Statsråd Statsrådsavdelingen i Stockholm 01.09.1882 - 31.08.1883
Statsråd Finans- og tolldepartementet 01.09.1883 - 02.04.1884
Statsråd Justis- og politidepartementet 26.03.1884 - 02.04.1884
Statsminister 03.04.1884 - 25.06.1884
Statsråd Revisjonsdepartementet 03.04.1884 - 25.06.1884