Biografier

Ketil Motzfeldt


Født: 10.08.1814
Død: 17.11.1889
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1854-56 3. representant Kristiania Ekspeditionschef
1857-58 1. representant Christiania og Hønefos Ekspeditionschef
1859-61 4. representant Christiania, Hønefos og Kongsvinger Generalpostdirektør
1871-73 3. representant Jarlsberg og Laurvigs Amt Fhv. Statsraad
1874-78 1. representant Jarlsberg og Laurvigs Amt Statsraad
1877-79 1. representant Jarlsberg og Laurvigs Amt Statsraad
1880-82 4. representant Jarlsberg og Laurvigs Amt Statsraad
1883-85 1. representant Jarlsberg og Larviks amt Fhv. Statsraad Høyre
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Postdepartementet 18.08.1860 - 31.10.1860
Statsråd Marinedepartementet 18.08.1860 - 31.10.1860
Statsråd Statsrådsavdelingen i Stockholm 01.11.1860 - 11.08.1861
Statsråd Statsrådsavdelingen i Stockholm 26.08.1861 - 30.09.1861
Statsråd Marine- og postdepartementet 01.10.1861 - 11.12.1861