Biografier

Erik Solheim


Født: 18.01.1955
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1989-93 4. representant Sør-Trøndelag fylke Partileder Sosialistisk Venstreparti
1993-97 9. representant Oslo Partileder Sosialistisk Venstreparti
1997-01 17. representant Oslo Spesialrådgiver for UD som fredsmekler på Sri Lanka Sosialistisk Venstreparti
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Utviklingsminister Utenriksdepartementet 17.10.2005 - 17.10.2007
Miljø- og utviklingsminister Utenriksdepartementet 18.10.2007 - 23.03.2012
Miljø- og utviklingsminister Miljøverndepartementet 18.10.2007 - 23.03.2012