Biografier

Mary Synnøve Kvidal


Født: 04.07.1943
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1985-89 4. suppleant Sør-Trøndelag fylke Rektor ved Hommelvik skole Arbeiderpartiet
1989-93 5. representant Sør-Trøndelag fylke Rektor Arbeiderpartiet
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Kirke- og undervisningsdepartementet 13.06.1988 - 15.10.1989
Statssekretærsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statssekretær Nærings- og energidepartementet 01.01.1996 - 24.10.1996
Statssekretær Finans- og tolldepartementet 01.11.1996 - 16.10.1997