Biografier

Peter Theodor Holst


Født: 07.12.1843
Død: 09.01.1908
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1886-88 1. representant Nordre Trondhjems Amt Ritmester Venstre
1889-91 1. representant Nordre Trondhjems Amt Ritmester Venstre
1895-97 1. representant Nordre Trondhjems Amt Oberstløitnant Venstre
1898-00 3. representant Nordre Trondhjems Amt Obertsløitnant Venstre
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Forsvarsdepartementet 06.03.1891 - 01.05.1893
Statsråd Forsvarsdepartementet 17.02.1898 - 05.11.1900