Biografier

Nils Christian Egede Hertzberg


Født: 26.10.1827
Død: 08.07.1911
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1886-88 3. representant Kristiania, Hønefoss og Kongsvinger Fhv. Statsraad Høyre
1889-91 2. representant Kristiania, Hønefoss og Kongsvinger Fhv. Statsraad Høyre
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Kirke- og undervisningsdepartementet 30.01.1882 - 29.02.1884
Statsråd Statsrådsavdelingen i Stockholm 01.03.1884 - 02.04.1884
Statsråd Kirke- og undervisningsdepartementet 03.04.1884 - 25.06.1884