Biografier

Henrik Laurentius Helliesen


Født: 20.12.1824
Død: 22.07.1900
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1862-64 1. representant Arendal og Grimstad Amtmand
1886-88 1. representant Arendal og Grimstad Toldskriver Høyre
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Finans- og tolldepartementet 22.06.1863 - 30.09.1865
Statsråd Statsrådsavdelingen i Stockholm 01.10.1865 - 30.09.1866
Statsråd Finans- og tolldepartementet 01.10.1866 - 30.09.1869
Statsråd Statsrådsavdelingen i Stockholm 01.10.1869 - 30.09.1870
Statsråd Finans- og tolldepartementet 30.09.1870 - 30.06.1872
Statsråd Indredepartementet 24.02.1871 - 12.05.1871
Statsråd Statsrådsavdelingen i Stockholm 01.07.1872 - 31.05.1873
Statsråd Finans- og tolldepartementet 01.07.1873 - 30.01.1874
Statsråd Finans- og tolldepartementet 15.04.1874 - 25.05.1875
Statsråd Finans- og tolldepartementet 05.06.1875 - 05.07.1875
Statsråd Finans- og tolldepartementet 21.07.1875 - 30.09.1875
Statsråd Statsrådsavdelingen i Stockholm 01.10.1875 - 31.10.1876
Statsråd Finans- og tolldepartementet 15.10.1876 - 31.08.1879
Statsråd Statsrådsavdelingen i Stockholm 01.09.1879 - 31.08.1880
Statsråd Finans- og tolldepartementet 01.09.1880 - 31.08.1883
Statsråd Statsrådsavdelingen i Stockholm 01.09.1883 - 29.02.1884
Statsråd Kirke- og undervisningsdepartementet 01.03.1884 - 25.03.1884