Biografier

Baard Madsen Haugland


Født: 12.01.1835
Død: 07.05.1896
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1871-73 2. representant Søndre Bergenhus Amt Handelsmand
1874-78 2. representant Søndre Bergenhus Amt Handelsmand
1877-79 1. representant Søndre Bergenhus Amt Handelsmand
1880-82 1. representant Søndre Bergenhus Amt Handelsmand
1883-85 2. representant Søndre Bergenhus Amt Bankadministrator og Landhandler Venstre
1892-94 1. representant Søndre Bergenhus Amt Fhv. Statsraad Venstre
1895-97 2. representant Søndre Bergenhus Amt Toldkasserer Det Moderate Venstre
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Finans- og tolldepartementet 26.06.1884 - 31.07.1888
Statsråd Statsrådsavdelingen i Stockholm 01.08.1888 - 12.07.1889
Statsråd Statsrådsavdelingen i Stockholm 14.10.1895 - 06.05.1896