Biografier

Kristin Clemet


Født: 20.04.1957
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1985-89 5. suppleant Oslo Frittstående konsulent; Prosjektkoordinator ved etableringen av Finansbanken Høyre
1989-93 13. representant Oslo Redaktør Høyre
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Administrasjonsminister Forbruker- og administrasjonsdepartementet 02.11.1989 - 31.12.1989
Arbeidsminister Kommunal- og arbeidsdepartementet 02.11.1989 - 31.12.1989
Statsråd Arbeids- og administrasjonsdepartementet 01.01.1990 - 02.11.1990
Statsråd Kirke-, utdannings- og forskningsdepartementet 19.10.2001 - 31.12.2001
Statsråd Utdannings- og forskningsdepartementet 01.01.2002 - 16.10.2005