Biografier

Henrik Steffens Hagerup


Født: 23.04.1806
Død: 28.05.1859
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1848-50 2. representant Jarlsberg og Laurviks Amt Kapteinløitnant, tøimester, konsulent marinedep.
1851-53 2. representant Jarlsberg og Larviks amt Kapteinløitnant, tøimester, konsulent marinedep.
1854-56 2. representant Jarlsberg og Larviks amt Kapteinløitnant, tøimester, konsulent marinedep.
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Marinedepartementet 31.03.1856 - 13.09.1857
Statsråd Marinedepartementet 01.10.1857 - 14.10.1857
Statsråd Statsrådsavdelingen i Stockholm 15.10.1857 - 31.08.1858
Statsråd Marinedepartementet 01.09.1858 - 27.05.1859