Biografier

Jens Schou Fabricius


Født: 03.03.1758
Død: 07.04.1841
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
Riksforsamlingen 1814 1. representant Sø-Defensionen Kommandør
1824-26 1. representant Bratsberg Amt Viceadmiral
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Konstituert statsråd 7. departement (Marinedepartementet) 01.11.1817 - 30.11.1818