Biografier

Ola Skjåk Bræk


Født: 04.02.1912
Død: 26.12.1999
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1965-69 1. suppleant Møre og Romsdal fylke Banksjef Aalesund Nye Kreditbank A/S (senere Sunnmøre Kreditbank A/S, fra 1975 Sunnmørsbanken) Venstre
1973-77 2. suppleant Møre og Romsdal fylke Banksjef Aalesund Nye Kreditbank A/S (senere Sunnmøre Kreditbank A/S, fra 1975 Sunnmørsbanken) Venstre
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Departementet for industri og håndverk 18.10.1972 - 15.10.1973