Biografier

Peter Birch-Reichenwald


Født: 29.11.1843
Død: 08.07.1898
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1892-94 4. representant Kristiania, Hønefoss og Kongsvinger Fhv. Statsraad Høyre
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Arbeidsdepartementet 13.07.1889 - 05.03.1891
Statsråd Indredepartementet 03.03.1894 - 13.10.1895