Biografier

Solveig Helene Sollie


Født: 19.04.1939
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1981-85 2. suppleant Telemark fylke Husmor Kristelig Folkeparti
1985-89 5. representant Telemark fylke Husmor Kristelig Folkeparti
1989-93 6. representant Telemark fylke Statsråd Kristelig Folkeparti
1993-97 6. representant Telemark fylke Husmor Kristelig Folkeparti
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Forbruker- og administrasjonsdepartementet 16.10.1989 - 31.12.1989
Statsråd Familie- og forbrukerdepartementet 01.01.1990 - 02.11.1990