Biografier

Thomas Cathinco Bang


Født: 25.01.1827
Død: 13.04.1902
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1877-79 2. representant Drammen Borgermester
1880-82 1. representant Drammen Borgermester
1883-85 1. representant Drammen Borgermester Høyre
1886-88 2. representant Drammen Borgermester Høyre
1889-91 1. representant Drammen Borgermester Høyre
1892-94 1. representant Drammen Borgermester Høyre
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Indredepartementet 03.04.1884 - 25.06.1884