Biografier

Jørgen Kosmo


Født: 05.12.1947
Død: 24.07.2017
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1981-85 4. suppleant Vestfold fylke Arbeiderpartiet
1985-89 3. representant Vestfold fylke Bygningsarbeider Arbeiderpartiet
1989-93 6. representant Vestfold fylke Bygningsarbeider Arbeiderpartiet
1993-97 1. representant Vestfold fylke Statsråd Arbeiderpartiet
1997-01 1. representant Vestfold fylke Statsråd Arbeiderpartiet
2001-05 2. representant Vestfold fylke Statsråd, organisasjonsarbeider Arbeiderpartiet
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Forsvarsdepartementet 02.04.1993 - 24.10.1996
Statsråd Forsvarsdepartementet 25.10.1996 - 16.10.1997
Statsråd Justis- og politidepartementet 10.01.1997 - 03.02.1997
Statsråd Arbeids- og administrasjonsdepartementet 17.03.2000 - 18.10.2001