Biografier

Astrid Nøklebye Heiberg


Født: 14.04.1936
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1985-89 3. representant Oslo Professor 1 Høyre
2013-17 4. suppleant Oslo Professor emeritus Høyre
2017-21 2. suppleant Oslo Professor emeritus Høyre
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Forbruker- og administrasjonsdepartementet 18.04.1986 - 08.05.1986
Statssekretærsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statssekretær Sosialdepartementet 14.10.1981 - 07.06.1983
Statssekretær Sosialdepartementet 08.06.1983 - 09.10.1985
Statssekretær Helse- og omsorgsdepartementet 16.10.2013 - 16.10.2016