Biografier

Ranveig Hjørdis Frøiland


Født: 15.09.1945
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1985-89 8. representant Hordaland fylke Fullmektig ved PPT i Fjell; Kontorsekretær ved NKF Hordaland Arbeiderpartiet
1989-93 11. representant Hordaland fylke Fullmektig Arbeiderpartiet
1993-97 6. representant Hordaland fylke Fullmektig Arbeiderpartiet
1997-01 4. representant Hordaland fylke Fullmektig, stortingsrepresentant Arbeiderpartiet
2001-05 2. representant Hordaland fylke Fullmektig Arbeiderpartiet
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Olje- og energiminister Nærings- og energidepartementet 18.12.1996 - 31.12.1996
Statsråd Olje- og energidepartementet 01.01.1997 - 16.10.1997