Valglistearkivet

NSDs valglistearkiv inneholder valglister for stortings- (fra 2001 til d.d.), fylkestings- (fra 2003 til d.d.) og sametingsvalg (fra 1989 til d.d.). Arkivet gir en utmerket oversikt over alle kandidater til stortings- og fylkestingsvalg for ulike partier i alle landets fylker. Valglistearkivet oppdateres fortløpende ved hvert valg.
Vis mer

Om valglistearkivet

Valglistearkivet ble opprettet som et ledd i NSDs skolevalgsprosjekt. Ved å samle inn de ulike partienes valglister, kan man se hvilke kandidater som ut fra skolevalgsresultatene vil komme til å få plass på Stortinget/Sametinget/fylkestinget.

Pressemeldinger fra partier håndteres vanligvis slik at dato og reell avsender, som ikke alltid er oppgitt i selve pressemeldingen, legges til i dokumentet (særlig gjelder dette elektroniske pressemeldinger mottatt per e-post). Samtidig fjerner vi privat kontaktinformasjon som telefonnummer/e-postadresse, som ofte oppgis avslutningsvis som en del av pressemeldingene.

Kilder

I forbindelse med stortings- og fylkestingsvalg har NSD vanligvis mottatt valglistene fra de lokale valgstyrene, mens valglistene for sametingsvalgene er samlet inn og oversendt NSD i forbindelse med delprosjektet Historiske valgdata - en del av prosjektet Samisk valgforskningsprogram 2009-2011, henter NSD valglistene direkte fra valg.no og sametinget.no, og tilrettelegger dem i valglistearkivet.

Velg valgperiode
Valglister for Stortingsvalg - 2017
PartiFylke Valgliste for Norges kommunistiske parti i Oslo
Alliansen Arbeiderpartiet Demokratene Feministisk Initiativ Fremskrittspartiet Helsepartiet Høyre Kristelig Folkeparti Kystpartiet Liberalistene Miljøpartiet De Grønne Nordmørslista Nordting Norges kommunistiske parti Norgespartiet Partiet De Kristne Pensjonistpartiet Piratpartiet Rødt Samfunnspartiet Senterpartiet Sosialistisk Venstreparti Venstre Verdipartiet Nordland Oslo Rogaland Troms
Nr.NavnStillingBosted
1 Adrian Larsen Steinbø Bydel Østensjø
2 Ellen Johansen Ormberg Bydel Sagene
3 Jakob Thonander Glans Bydel Sagene
4 Anders Myrhaug Bærum kommune
5 Are Johansen Ormberg Bydel Grünerløkka
6 Anne Catherin Gonzales Bydel Gamle Oslo
7 Knut Arne Wold Oppegård kommune
8 Audun Blix Nordlid Trondheim kommune
9 Lars Skaret Bydel Gamle Oslo
10 Charlotte Bratberget Jensen Rælingen kommune
11 Mayo Bustos Bydel Frogner
12 Christer Holthe Sjøblom Bydel Grünerløkka
13 Stian Jakob Kringlebotten Skiptvet kommune
14 Sara Josefine Johansen Bydel Ullern
15 Alexander H. Kvidbergskår Asker kommune
16 Dag Hagen Bydel Gamle Oslo
17 Ellen Moa Bjørnholdt Hagen Bærum kommune
18 Jørgen Hovde Øvre Eiker kommune
19 Hans Petter Hansen Bydel Sagene
20 Svend Haakon Jacobsen Enebakk kommune